Czy można wziąć kredyt gotówkowy przez Internet?

Żyjemy szybko i poszukujemy jak najwygodniejszych rozwiązań – wiele spraw najchętniej załatwiamy przez Internet. Możemy opłacić rachunki, zarezerwować lot, kupić bilet na pociąg, zrobić zakupy, a nawet złożyć wniosek o kredyt. Jak wziąć pożyczkę online? Podpowiadamy poniżej.

Kredyt gotówkowy przez Internet to już nie nowość, ale wciąż wielu z nas ma opory przed tym rozwiązaniem. Nie da się ukryć, że szybciej podejmiemy decyzję o zaciągnięciu pożyczki, jeśli możemy złożyć wniosek online. Mniej formalności to pokusa, przed którą trudno się oprzeć. Szybka realizacja naszych zachcianek czy potrzeb to także wyzwanie dla rozmaitych usługodawców, firm czy banków.

Kredyty konsumpcyjne produktem XXI wieku

Wielu z nas formalności, które są wymagane, aby otrzymać kredyt, są długotrwałe i męczące. Perspektywa kompletowania dokumentów, podpisywania oraz częstych wizyt w banku niejednego klienta już odstraszyła. Jeśli jest nam potrzebna gotówka w tempie ekspresowym, tym bardziej obawiamy się, że cała procedura będzie trwała wieki.

Dobrym rozwiązaniem są zatem kredyty gotówkowe udzielane przez Internet. Większość banków ma je w swojej ofercie i nie ma wymaga zbędnych formalności. Wystarczą podstawowe dane, aby złożyć wniosek przez Internet. Kwota, jaką można otrzymać, zależy co prawda od danego banku czy firmy pożyczkowej.

Jakie są korzyści kredytu przez Internet?

Kredyt przez Internet daje konsumentom wiele korzyści – trzeba docenić przede wszystkim wygodę, jaką daje ograniczenie formalności do niezbędnego minimum. Można wziąć kredyt, nie wychodząc z domu! Zasady są proste i przejrzyste – musisz jedynie zapoznać się z dostępnym zwykle na stronie internetowej banku regulaminem. Weryfikacji dokonuje się, wykonując przelew zwrotny w wysokości 1 zł na wskazane konto. Nie jest nawet potrzebne zaświadczenie o dochodach!

Większość banków pozwala nam też zdecydować o wysokości raty – możesz ją ustalić zgodnie ze swoimi możliwościami finansowymi, aby nie obciążyć nadto domowego budżetu. Niskie i niezmienne oprocentowanie to kolejny atut takich pożyczek. Wystarczy wypełnić wniosek, poczekać na rozmowę telefoniczną, odebrać i zapoznać się z dokumentami, a nawet w ciągu 24 godzin możemy otrzymać pieniądze na konto.

Jakie są minusy kredytu przez Internet?

Świat nie jest jednak tak różowy, jak mogłoby się wydawać – kredyt online ma niepodważalne zalety, ale warto wspomnieć też o wadach tego rozwiązania. Otóż możliwość złożenia wniosku przez Internet kusi – często decydujemy się na pożyczkę zbyt pochopnie, zanim przemyślimy i przedyskutujemy tę decyzję.

Ponadto z pożyczkami online wiąże się też ryzyko, że ktoś na nasze dane pobierze pieniądze. My zaś, niczego nieświadomi, otrzymamy pewnego dnia wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej…

Dodaj komentarz

Back To Top