Popularne produkty bankowe dla młodych – top 5

Młodzi ludzie mają inne potrzeby niż seniorzy – żyją dynamicznie, w ciągłym biegu, nie mając na nic czasu. Szukają szybkich i nowoczesnych rozwiązań – także w ofercie produktów bankowych. Nic dziwnego, że do najpopularniejszych należą aplikacje mobilne. Oto nasz ranking 5 najlepiej ocenianych produktów bankowych przez młodych ludzi.

Każdy bank stara się nadążać za potrzebami studentów i ludzi młodych. W ofercie ma konta, kredyty, aplikacje mobilne na smartfony i wiele więcej. Walka o ten segment rynku jest naprawdę zaciekła – nic dziwnego, bo raz zdobyty klient może zostać na znacznie dłużej. Jakie produkty bankowe cieszą się największą popularnością wśród młodych? Oto nasz TOP 5.

Konto oszczędnościowe

Atrakcyjne konto oszczędnościowe możemy mieć jedynie w wieku studenckim, mniej więcej do 26. roku życia. Wtedy to banki oferują przystępne warunki i nie pobierają licznych opłat dodatkowych lub znacznie je obniżają. Konkurują ze sobą rozmaitymi dodatkami do kredytu lub ustępstwami, aby student wybrał właśnie ich ofertę. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze do niedawna młodzi ludzie byli traktowani jako gorsza część klientów.

Kredyty hipoteczne

Może nie studenci, ale osoby po studiach często mają plan, aby kupić mieszkanie lub dom i założyć rodzinę. Mało kto dysponuje gotówką, aby sfinansować taką transakcję – z tego też powodu kredyty hipoteczne stały się niezwykle popularne. Marzenia o własnych czterech ścianach zwykle realizujemy nie tylko z pomocą rodziny, ale także i banku.

Karta kredytowa

Karty płatnicze stały się tak powszechne, że mało kto płaci gotówką nawet za zwykłe zakupy w sklepie spożywczym czy gazety. Zwykle możesz też wybrać zdjęcie lub zaprojektować grafikę na swoją pierwszą kartę. Większość kart umożliwia też dokonywanie transakcji zbliżeniowo, co docenią wszyscy jej posiadacze.

Wystarczy chwila, aby zapłacić za bilet, zakupy czy kawę w kafejce. Ponadto banki nie pobierają opłat za wydanie karty, wypłatę gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce, wpłaty we wpłatomatach, a za to oferują zniżki w programie rabatowym!

Aplikacje mobilne

Nie umiemy już wyobrazić sobie świata bez smartfona czy tabletu oraz aplikacji mobilnych, które zawładnęły naszym prywatnym światem. Możemy rozmawiać, sprawdzić atrakcyjne promocje czy dojazd w wybrane miejsce nieznanego miasta, policzyć liczbę spalonych kalorii, a także w kilka sekund sprawdzić stan konta bankowego lub wykonać przelew.

Każdy popularny bank przygotował specjalne aplikacje dla swoich klientów, które zresztą wciąż rozwija. Badania wykazują, że zdecydowaną większość transakcji realizujemy właśnie przez Internet. Coraz więcej ludzi – nie tylko młodych – pobiera aplikację i instaluje na swoim telefonie.

Dodaj komentarz

Back To Top