Prowadzisz firmę? Oszczędź na wymianie walut!

Jeżeli prowadzisz firmę, która działa w wielu krajach, to z pewnością często stajesz przed koniecznością przewalutowania pieniędzy. Jeżeli często wykonujesz takie operacje, to warto zainteresować się tym, jak na nich zaoszczędzić. Przewalutowanie w bankach czy kantorach stacjonarnych jest bowiem obecnie mało opłacalne. Im większe kwoty wymieniasz, tym Twoje straty są wyższe.

Jak zaoszczędzić?

Przede wszystkim konieczne jest zrezygnowanie z wymiany waluty w bankach. Te często posiadają nawet kilkuprocentowe spready walutowe, które przy większych kwotach są naprawdę odczuwalne. W skali roku, w ten sposób można stracić duże sumy pieniędzy. Najlepiej więc unikać tego sposobu wymiany waluty mimo, że pozornie jest on najwygodniejszy.

Przy chęci oszczędzania, najlepiej postawić na internetowe platformy do wymiany walut. Dostępne są zarówno kantory jak i platformy społecznościowe. Najpopularniejszym reprezentantem tych drugich jest serwis: https://www.walutomat.pl/ . W przypadku wymiany waluty za jego pośrednictwem pobierana jest prowizja w wysokości 0,2%. Sam kurs jest natomiast ustalany przez użytkowników. Często można więc znaleźć oferty po kursie bliskim aktualnemu rynkowemu kursowi średniemu.

Przykładowa symulacja zysków

Najlepiej oszczędność zobrazuje symulacja zysków. Wystarczy przyjąć, że miesięcznie wymieniasz 50000 euro. Dzięki skorzystaniu ze społecznościowej wymiany waluty będziesz mógł w skali miesiąca zaoszczędzić ponad 5000 złotych względem tego co proponują banki. Rocznie jest to więc ponad 60000 złotych. Widać więc, że ta forma wymiany w przypadku firm, które często przewalutowują pieniądze, jest naprawdę korzystna i pozwala uzyskać naprawdę duże oszczędności.

O czym warto pamiętać?

Przede wszystkim o tym, że aby korzystać z internetowej wymiany pieniędzy należy posiadać rachunek walutowy w banku oraz konto w serwisie internetowym. Pieniądze z rachunku walutowego przelewasz do serwisu. Po ich wymianie w serwisie można je już przelać na rachunek w PLN. Cały proces zajmuje więc trochę czasu, ale jest naprawdę opłacalny i na pewno warto z niego korzystać.

Coraz więcej klientów

Zarówno kantory online jak i platformy społecznościowe do wymiany walut stale zdobywają nowych klientów. Są wśród nich zarówno osoby prywatne, jak i właśnie firmy. Wśród firm znajdują się zarówno małe, średnie ale i nawet duże przedsiębiorstwa. Im większe kwoty, tym bowiem większa oszczędność. Dodatkowo niektóre  spółki świadczące tego typu usługi są objęte nadzorem KNF, a wszystkie podlegają pod Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, co daje gwarancję pełnego bezpieczeństwa transakcji. Wszystkie największe polskie serwisy tego typu są w pełni rzetelne i dbają o bezproblemowy przebieg transakcji dokonywanych przez swoich klientów. Przy korzystaniu z nich nie musisz obawiać się o swoje pieniądze.

Jeżeli nie chcesz przepłacać i pozostać w tyle, to jak najszybciej musisz zapoznać się z tym, co oferują internetowe platformy do wymiany walut. Dzięki temu bowiem współpraca z zagranicznymi klientami będzie dla Ciebie jeszcze bardziej efektywna i dostarczy Ci jeszcze więcej profitów.

Dodaj komentarz

Back To Top