Czy warto wziąć kredyt odnawialny?

Jeśli posiadasz stałe wpływy na konto, ale mimo tego czasami potrzebujesz dodatkowego zastrzyku energii, to warto rozważyć zaopatrzenie się w kredyt odnawialny.

Kredyt odnawialny łączy się z rachunkiem rozliczeniowo-oszczędnościowym. Za jego sprawą środki dostępne na naszym koncie są wyższe. Wysokość przyznanego przez bank limitu konta uzależniona jest między innymi od zdolności kredytowej posiadacza rachunku oraz tego, jak długo posiadamy konto. Nie bez znaczenia jest również ocena możliwości finansowych poprzez analizę średnich wpływów. Kredyt odnawialny swoją nazwę bierze od tego, że jest on automatycznie przedłużany na kolejne miesiące. Okres czasu jest różny. Często jest to rok. Dzięki czemu klient nie musi po raz kolejny wypełniać dokumentów, związanych z prośbą o odnowienie kredytu na kolejny okres czasu. Jest jednak jeden warunek, automatyczne odnowienie możliwe jest wyłącznie pod warunkiem regularnego napływu finansów na nasze konto. Jeśli mamy wątpliwości związane z wyborem właściwego banku, to aktualne informacje na temat kredytów znajdziemy na pozyczkaikredyt.pl.

Rezygnacja z kredytu odnawialnego jest łatwa, wystarczy przed upływem terminu umowy złożyć odpowiednie wypowiedzenie w banku oraz dokonać spłaty obecnego zadłużenia. Więcej na temat wad i zalet tego rodzaju kredytu możemy przeczytać na https://strefapln.pl

Jakie są zalety kredytu odnawialnego? Otóż z każdą kolejną wpłatą na rachunek, zmniejszane jest zadłużenie klienta, a co za tym idzie automatycznie powiększa się nasz limit dostępnego na rachunku kredytu. Warto wspomnieć, że odsetki naliczane są jedynie do wykorzystanej już części kredytu, nie zaś na całość limitu przyznanego przez bank. Płacimy więc wyłącznie za pieniądze pożyczone. Dlatego jeśli nie korzystamy z przyznanego nam limitu, to nie ponosimy żadnych kosztów, środki nie są bowiem wtedy poddane oprocentowaniu co stanowi dodatkową zaletę. Jeśli jesteśmy ciekawi tego, czy w ogóle mamy szansę na uzyskanie kredytu odnawialnego, to możemy spróbować wypełnić krótki formularz online, który pozwoli nam na rozeznanie się w sytuacji.

Dodaj komentarz

Back To Top