Kredyty, pożyczki bez BIK – dla kogo?

Kto może wziąć pożyczkę lub kredyt bez weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej? Dla kogo przeznaczone jest takie rozwiązanie? Jakie warunki trzeba spełnić?

Czym są kredyty i pożyczki bez BIK?

Banki i firmy pożyczkowe, zanim zaakceptują wniosek o udzielenie kredytu bądź pożyczki, sprawdzają zdolność kredytową wnioskodawcy. W tym celu sięgają po informacje przechowywane i udostępniane przez bazy takie jak Biuro Informacji Kredytowej. Znajdują się tam informacje o zaciąganych przez daną osobę zobowiązaniach finansowych i o tym, czy były one przez nią terminowo spłacane. BIK ocenia też w 100-punktowej skali zdolność kredytową danej osoby.

To poważny problem dla tych, którzy nie mają dobrej historii kredytowej, a jednak chcieliby wziąć kredyt czy pożyczkę. Jednak i takie osoby mają na to szanse. Nie zawsze potrzebna jest weryfikacja w Biurze Informacji Kredytowej, by pożyczyć pieniądze – bez BIK przyznawane są m.in. kredyty, pożyczki (https://bez-bik.pl/). Kto może skorzystać z takiego rozwiązania?

Dla kogo są przeznaczone kredyty i pożyczki bez BIK?

Dla kogo przeznaczone są pożyczki i kredyty bez BIK? Oczywiście przede wszystkim dla tych, którzy w innym układzie nie mogliby z powodzeniem starać się o pieniądze. To oni najbardziej mogą skorzystać na takiej możliwości. Pożyczki i kredyty bez BIK są więc po prostu łatwiej dostępne. Dzięki brakowi weryfikacji więcej osób, również tych ze słabszą zdolnością kredytową, może pożyczyć pieniądze.

To jednak nie znaczy, że każdy bez wyjątku otrzyma kredyt bądź pożyczkę bez BIK. Tak dobrze to nie ma. Owszem, zdolność kredytowa nie gra tu tak istotnej roli, ale pożyczko- czy kredytobiorca musi spełnić pewne warunki, aby zostały mu przyznane pieniądze, o które się ubiega.

Pożyczki i kredyty bez BIK – czy naprawdę bez weryfikacji?

Może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale brak weryfikacji w BIK i KRD nie musi wcale oznaczać, że klienci w ogóle w żaden sposób nie są weryfikowani. Bank lub firma pożyczkowa może stosować jakiś rodzaj weryfikacji zastępczej.

Oprócz BIK i KRD istnieją przecież jeszcze inne źródła danych o klientach instytucji finansowych. Mowa tu na przykład o biurach informacji gospodarczej, takich jak InfoMonitor, ERIF, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej i Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych. Zatem nasza zdolność kredytowa może zostać wzięta pod uwagę, choć możemy mieć nadzieję, że nie będzie ona czynnikiem decydującym w tak dużym stopniu, jak w przypadku innych kredytów i pożyczek.

Kto może otrzymać pożyczkę lub kredyt bez BIK?

Jak już napisaliśmy powyżej, nie każdy może otrzymać pożyczkę lub kredyt bez BIK. Nawet jeżeli kredytodawca/pożyczkodawca nie przeprowadza weryfikacji w żadnych bazach, to i tak będziemy musieli spełnić określone warunki, by pożyczyć pieniądze. Powszechne jest kryterium wiekowe, chociaż to, ile lat trzeba mieć ukończonych, aby skorzystać z oferty, zależy od wymogów danej firmy. Jedne udzielają pożyczek klientom, którzy ukończyli 18 lat, podczas gdy inne akceptują jedynie tych, którzy ukończyli już 21 rok życia.

Do innych warunków należy posiadanie polskiego obywatelstwa oraz zamieszkanie na terenie Polski. Niezbędne jest też posiadanie stałego źródła dochodu, takiego jak wynagrodzenie uzyskiwane na mocy umowy o pracę, umowy zlecenia lub o dzieło, ale akceptowane są też świadczenia emerytalne.

Dodaj komentarz

Back To Top