Kredyt gotówkowy na dowolny cel – wybierz najlepszy/ Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy posiada co drugi Polak. Okazuje się, że średnie zadłużenie każdego z nas to jakieś 38 000 złotych. I chociaż nadal jesteśmy bardzo czujni pod względem współpracy z bankami i nie do końca chcemy się zadłużać, to takie produkty są coraz bardziej popularne. Wszystko dlatego, że rosną nasze potrzeby i mamy coraz więcej pieniędzy, by móc spokojnie spłacać miesięczne rat. Same banki również oferują coraz korzystniejsze propozycje, po które chętnie sięgamy.

Potrzeby kredytowe Polaków

Najczęściej kredyt gotówkowy zaciągany jest przez nas na cele krótkoterminowe. Wybieramy przede wszystkim zobowiązania na dowolny cel, bo wtedy pozyskane pieniądze może dowolnie podzielić na spełnianie co najmniej kilku potrzeb. Kredyty bierzemy w celu podreperowania domowego budżetu albo po to, by spłacić wcześniej zaciągnięte zobowiązania.

Ale nie tylko. Okazuje się, że coraz więcej Polaków finansuje ze środków banku remont mieszkania, kupno samochodu albo wymarzone wakacje. Kredyt gotówkowy jest zobowiązaniem łatwo dostępnym, a sam kredytobiorca może decydować nie tylko o kwocie takiego zobowiązania, ale też czasie trwania umowy z bankiem, co wiąże się z wysokością miesięcznych rat.

Dlaczego warto zaciągnąć kredyt na dowolny cel?

Dla niektórych kredyt na dowolny cel jest „ostatnią deską ratunku” w obliczu niewystarczających środków w domowym budżecie. Dla innych jest szansą na realizację podstawowych potrzeb albo spełnienie marzeń. Co ważne, kredyt gotówkowy warto zaciągać tylko wtedy, gdy ma się pewność dostatecznej kondycji finansowej. Kredytobiorca musi być świadomy konieczności spłacania miesięcznych rat.

Kredyt na dowolny cel zaciągany w instytucji bankowej jest jedną z niewielu bezpiecznych form uzyskiwania zewnętrznego wsparcia finansowego. Banki są nadzorowane, dzięki czemu kredytobiorcy pozostają pod specjalną ochroną.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu?

Co ciekawe, Polacy najczęściej zaciągają kredyt gotówkowy w banku, w którym posiadają już jakiś produkt. Nie zawsze jest do dobry pomysł, ponieważ konkurencyjna instytucja może oferować o wiele lepsze warunki dla nowych klientów. W pierwszej kolejności warto sprawdzić ranking najlepszych kredytów gotówkowych. To zestawienia, w których porównać można oprocentowanie, okres kredytowania, miesięczną ratę, wysokość prowizji, jaką bank pobiera za uruchomienie takiego zobowiązania.

Pamiętajmy też, że nie tylko wysokość rat mówi o kosztach kredytu. Uwagę trzeba zwrócić na RRSO, czyli całkowity koszt. To ten czynnik mówi o sumie wszystkich kosztów, jakie dodatkowo poniesie kredytobiorca w związku z zaciągnięciem takiego zobowiązania.

Cechy, które musi posiadać dobry kredyt gotówkowy

Dobór odpowiedniego kredytu na dowolny cel to kwestia indywidualna. Potrzeby kredytobiorców są przecież różne. Dla jednego liczyć się będą niskie raty, a więc wydłużony czas trwania umowy, innemu zależeć będzie na jak najszybciej spłacie. Wiele zależy tutaj od potrzeb i celu, na jaki zaciągane jest zobowiązanie.

Dodaj komentarz

Back To Top