Kontakt z bankiem online – dlaczego warto?

Czy wiesz, że każdego roku z terenu Polski znika jakieś 20% tradycyjnych oddziałów banków? Wszystko dlatego, że Polacy stają się coraz bardziej wygodni i mają już dosyć stania w długich kolejkach do bankowego okienka. Nowe rozwiązania daje też nowoczesna technologia, przede wszystkim internet. To właśnie za pośrednictwem sieci można dzisiaj załatwiać wszelkie sprawy bankowe, w tym zaciągnąć kredyt przez internet. Jesteś zainteresowany tego rodzaju ofertą? Sprawdź, jak to zrobić w kilku prostych krokach.

Czy kredyt przez internet jest bezpieczny?

Świadomość finansowa Polaków wzrasta, a już teraz większość młodych klientów banków preferuje kontakt online. Przede wszystkim dlatego, że jest szybszy, o wiele bardziej komfortowy, a nadal pozostaje w pełni bezpieczny. Instytucje bankowe zapewniają bezpieczny przepływ danych oraz wszelkich informacji. Najlepsze zabezpieczenia gwarantowane są zgodnie z normami, jakie na banki nakładane są odgórnie.

Eksperci potwierdzają także, że otrzymanie środków na wskazane konto bankowe to opcja o wiele bezpieczniejsza, niż konieczność udawania się do oddziału banku i odbieranie wysokich kwot w formie gotówki. Pieniądze mogą wtedy zostać skradzione bądź zgubione, na rachunku bankowym są bezpieczne.

Czy oferta kredytu przez internet jest korzystna?

Potencjalni kredytobiorcy nie muszą się martwić o warunki kredytowe, bowiem kredyt przez internet oferowany jest na dokładnie takich samych zasadach, jak ten udzielany w oddziale banku. Co więcej, oferta internetowa może być nawet korzystniejsza od tej tradycyjnej, ponieważ dzięki sieci online skracany jest proces formalności oraz zaangażowania pracowników instytucji bankowych.

Jakie formalności trzeba spełnić, by zaciągnąć kredyt przez internet?

Wystarczy wejść na platformę internetową, czyli na oficjalną stronę banku bądź skorzystać z porównywarki online, czyli pośrednika, dzięki któremu jeden wypełniony wniosek trafia od razu do kilku banku i firm pożyczkowych. Dzięki temu dane kredytobiorcy i informacje o wysokości środków, jakich on potrzebuje, trafiają bezpośrednio do różnych analityków kredytowych. Kredytobiorca ma wtedy większą szansę na uzyskanie kredytu i to na korzystnych warunkach. Może wybrać najlepszą ofertę.

Aby uzyskać kredyt przez internet, należy jedynie wypełnić specjalny formularz, wpisując tam dane kontaktowe, wysokość zobowiązania, pożądany czas spłaty oraz miesięczne dochody. W następnym etapie należy już tylko czekać na decyzję i środki na koncie.

Kiedy środki wpłyną na konto?

Okazuje się, że banki działają dzisiaj błyskawicznie. Po złożeniu internetowego wniosku o kredyt, ten rozpatrywany jest od razu, a w przypadku decyzji pozytywnej, środki finansowe mogą znaleźć się na koncie kredytobiorcy jeszcze tego samego dnia. To znaczne ułatwienia i ogromny komfort, przede wszystkim wtedy, gdy kredytobiorca potrzebuje zastrzyk finansowy „na już”.

Dodaj komentarz

Back To Top