Dodatkowa polisa na życie – czy warto?

Prywatne ubezpieczenia na życie funkcjonują na polskim rynku już od dobrych paru lat. W wielu sytuacjach zdarza się, że publiczna opieka zdrowotna nie spełnia naszych oczekiwań, a co gorsza kolejki do lekarzy wciąż się wydłużają. Kupując dodatkową polisę zyskamy fachową pomoc i opiekę medyczną, kiedy zajdzie taka potrzeba, a co najważniejsze – wszystko odbywa się w bardzo krótkim czasie. To coś, co z pewnością warto posiadać, dlatego, że zapewni doskonałe bezpieczeństwo i spokojną przyszłość.

Spokojna przyszłość – na co stawiać?

Każdy człowiek stara się zapewnić sobie i swoim bliskim jak największą ochronę, by w razie nieprzewidzianych zdarzeń mieć zapewnioną odpowiednią pomoc, jak i wsparcie finansowe. Nikt z nas nie jest przecież w stanie przewidzieć, jak będą wyglądały kolejne lata i czy nasze zdrowie zawsze będzie w dobrej kondycji. Czasem nieprzewidziany wypadek może zmienić całkowicie życie – będziemy wymagać długiego okresu leczenia czy kosztownej rehabilitacji, na którą zwyczajnie nie będzie nas stać.

Dlatego, jeśli chcemy się dobrze zabezpieczyć, warto postawić na dodatkowe ubezpieczenie na życie. Dzięki niemu nie musimy martwić się o oddalone terminy wizyt u specjalisty, możemy przeprowadzić szereg badań diagnostycznych, a także zapewni nam opiekę podczas pobytu w szpitalu. Korzyści płynących z zakupu dodatkowej polisy na życie jest wiele. Decydując się na konkretny wariant, należy zapoznać się przynajmniej z kilkoma ofertami różnych towarzystw ubezpieczeniowych tak, aby wybrać najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. Trzeba przede wszystkim zastanowić się, czego oczekujemy i jakie mamy możliwości finansowe.

Wysokość składki dodatkowej polisy na życie

Sięgając po dodatkowe ubezpieczenie na życie będziemy pewni, że w razie nagłego wypadku czy zachorowania uzyskamy potrzebną pomoc i pełną opiekę. Wybór konkretnego świadczenia to bardzo istotna sprawa, szczególnie w przypadku osób, które chcą zapewnić sobie maksymalną ochronę. Zanim wybierzemy odpowiednią ofertę, sugeruje się przeanalizować własną sytuację finansową oraz inne czynniki związane z wykonywaną pracą, aktywnością czy trybem życia.

Obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw coraz większym oczekiwaniom, co do ofert polis. Do każdego klienta podchodzą indywidualnie, ponieważ umowa jest konstruowana według potrzeb danej osoby. Tylko od nas samych zależy, co nas interesuje i czego oczekujemy w przyszłości.

Ceny pakietów, jak i wysokości składek są różne i uzależnione od tego, co zapewnia dodatkowe ubezpieczenie na życie. Mimo, że wiele z nich wydają się zbliżone pod względem oferty, to różnice mogą być ogromne. Koszt takiej polisy na życie jest różny w zależności od:

  • zakresu ochrony,
  • sumy ubezpieczenia,
  • rodzaju polisy,
  • stanu zdrowia,
  • wieku,
  • czasu trwania umowy,
  • opłacania składek,
  • wykonywanego zawodu.

Co daje dodatkowe ubezpieczenie na życie?

Wiele osób z pewnością spotkało się w swoim życiu z godzinami spędzonymi w kolejkach, a nawet miesiącami oczekiwania na wizytę u konkretnego specjalisty. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne jest szybkie działanie, jeśli chodzi o postawienie diagnozy, czy rozpoczęcie wymaganego leczenia. Każdy dzień zwłoki może znacząco pogorszyć stan naszego zdrowia, co źle wpływa na cały proces leczenia. Aby tego uniknąć, najlepszym rozwiązaniem okazuje się być dodatkowe ubezpieczenie na życie, które zapewni doskonałą ochronę i opiekę medyczną.

Posiadając swoją własną polisę na życie mamy gwarancję, że unikniemy niepotrzebnego stresu czy długiego okresu oczekiwania na konsultację u danego lekarza. Co ważne – nie będziemy musieli mieć skierowania, aby umówić wizytę, co również jest dużym udogodnieniem. Istnieje także możliwość, że w razie nagłej potrzeby lekarz odwiedzi nas w domu.

Dodatkowo możemy bez problemu wykonać różne niezbędne badania lub inne zabiegi w cenie polisy. Dlatego poleca się inwestować w bezpieczną przyszłość, bo tylko wtedy będziemy mieli pewność, że kiedy zdarzy się coś nieprzewidzianego, otrzymamy niezbędną pomoc medyczną i finansową.

Back To Top