Co to jest karta paliwowa i czy warto ją posiadać?

Karta paliwowa to specjalny rodzaj karty płatniczej, która oferowana jest przez większość koncernów paliwowych. Dedykowana jest ona przedsiębiorcom – zarówno tym, którzy posiadają ogromną firmę transportową, jak i niewielkie przedsiębiorstwo z kilkoma bądź jednym samochodem czy vanem. Czym jest karta paliwowa, jak działa i dlaczego warto ją posiadać? 

Co to jest karta paliwowa?

Karta paliwowa z pozoru wygląda i działa jak zwykła, magnetyczna karta płatnicza czy kredytowa. Jej zadanie jest jednak zupełnie inne. Karta paliwowa jest narzędziem przeznaczonym dla firm, którym zależy na prostym zarządzaniu swoją flotą samochodów. 

Karta paliwowa umożliwia szybsze, bezpieczniejsze i bezgotówkowe tankowanie. Pozwala to zaoszczędzić czas oraz obniżyć koszty firmy. 

Kartą paliwową można bezgotówkowo płacić nie tylko za paliwo, ale także za inne produkty niezbędne w pracy kierowcy, np. płyn do spryskiwaczy. Co więcej, można ją wykorzystać także w celu skorzystania z oferowanych przez stację usług, czyli na przykład z myjni. 

Kartą paliwową w szybki sposób opłacimy też przejazd płatnymi autostradami, mostami, tunelami czy morską przeprawę promową. 

W zależności od potrzeb naszej floty, z karty paliwowej możemy korzystać tylko w Polsce lub na terenie kraju oraz za granicą. WIększość koncernów paliwowych oferuje także karty paliwowe dla małych firm. 

Niezależnie więc od tego, czy posiadasz przedsiębiorstwo, które dysponuje ogromną flotą, czy prowadzisz niewielką firmę, warto skorzystać z korzyści, jakie niosą ze sobą karty paliwowe. 

Karta paliwowa – jak działa? 

W zależności od wielkości naszej floty oraz zasięgu działania firmy, możemy skorzystać z przedpłaconych kart paliwowych lub kart paliwowych postpaid. Jakie są między nimi różnice? 

Karta paliwowa BP Komfort Prepaid 

Sieć stacji paliw BP posiada w swojej ofercie specjalne rozwiązanie dla małych firm, które dysponują mniej niż pięcioma pojazdami, a ich wydatki paliwowe nie przekraczają 14 tys. złotych miesięcznie. Zakładając kartę BP Komfort Prepaid, nie ma konieczności podpisywania żadnych umów czy dostarczania dokumentów finansowych. Wystarczy złożyć wnioske online i dokonać przedpłaty. To wszystko! Czy korzystanie z karty paliwowej mogłby być prostsze? 

Karta paliwowa BP Plus

Karta paliwowa BP Plus to rozwiązanie dedykowane większym firmom, które działają na terenie Polski. Korzystając z tej karty, kierowcy mają możliwość skorzystanie z blisko 560 stacji paliw BP oraz 300 stacji Circle K. Zarządzanie flotą jest natomiast dużo sprawniejsze, dzięki natychmiastowym powiadomieniom i sprawnemu systemowi wykrywania nadużyć. 

Karta paliwowa BP + Aral

Karta paliwowa BP + Aral to produkt międzynarodowy, przeznaczony dla firm o zasięgu europejskim. Honorowana jest z 30 krajach i pozwala na korzystanie ze wszystkich, ponad 25 000 stacji paliw usytuowanych w dogodnych miejscach. Korzystając z tej karty paliwowej mamy możliwość odzyskania VATu oraz akcyzy. 

Zalety kart paliwowych

Załóżmy, że jest duża firma, która dysponuje flotą 100 pojazdów. Każdy z tych pojazdów musi być tankowany 5 razy w miesiącu. Oznacza to, że każdego miesiąca firma otrzyma… 500 faktur! Istny koszmar każdego księgowego. 

Korzystanie z karty paliwowej to wyjątkowo prosty sposób na usprawnienie działania każdej firmy. Gwarantuje ona bowiem jedną zbiorczą fakturę za cały miesiąc – za tankowanie, produkty niezbędne do funkcjonowania samochodu czy płatne przejazdy po kraju i za granicą. 

Co więcej, korzystając z karty paliwowej, możemy liczyć na atrakcyjne rabaty na paliwo oraz inne produkty i usługi zakupywane na stacjach benzynowych. Umożliwiają także udział w programach lojalnościowych, które niosą ze sobą dodatkowe korzyści. 

Co karta paliwowa – poza zmniejszeniem ilości faktur kosztowych – daje pracodawcom? Przede wszystkim całkowitą, natychmiastową kontrolę wszystkich wydatków floty. Możemy być także spokojni o swoje finanse, ponieważ nie musimy dawać kierowcy gotówki, oczekując jego uczciwości. Korzystając z kart paliwowych BP możemy w każdej chwili skontrolować swoich kierowców za pomocą łatwej i intuicyjnej platformy online. 

A to i tak tylko niektóre z zalet, jakie niesie ze sobą posiadanie karty paliwowej w firmie. 

Back To Top