Wybierz Providenta zamiast płakać nad rozlanym mlekiem

Lider rynku pożyczkowego Provident Polska rusza na wiosnę z nową kampanią reklamową. Akcja zachęca do świadomego pożyczania.

Wielość produktów finansowych na rynku powoduje, że klient może poczuć się zagubiony w swoich decyzjach. 7 kwietnia rusza nowa kampania Providenta, która ma na celu uświadomienie klienta, że powinien zaufać firmie, której głównym filarem działalności jest odpowiedzialne pożyczanie.

Kampania opiera się na znanych trzech powiedzeniach: „musztarda po obiedzie”, „i po ptakach” oraz „nie płacz nad rozlanym mlekiem”. Akcja przestrzega przed podejmowaniem pochopnych decyzji finansowych.

Nawet jedna nieprzemyślana decyzja finansowa może mieć wpływ na całe nasze życie. Na rynku mnożą się produkty finansowe, które mają skomplikowane mechanizmy i ukryte opłaty. Z nową kampanią chcemy budować świadomy profil naszego klienta, proponując jasne zasady: pożyczamy na dłużej, rozsądniej i bezpieczniej – mówi Katarzyna Szerling, Dyrektor Pionu Marketingu Provident Polska. Chcemy przekonać klientów, że przed wzięciem pożyczki warto sprawdzić ofertę Providenta, aby potem nie żałować. Nasi Klienci, to przecież zaradni ludzie, którzy dokonują mądrych wyborów. Zanim, więc wybiorą inną pożyczkę, sprawdzają Providenta – dodaje.

Mając na uwadze zróżnicowane potrzeby klientów, firma stawia przede wszystkim na elastyczność, dlatego klienci Providenta mogą wybrać spłatę w mikroratach tygodniowych lub rozłożyć ją na raty miesięczne. Dodatkowo Provident proponuje pożyczkę konsolidacyjną, która świetnie się wpisuje w jedno z haseł reklamowych kampanii: „nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem”. Dzięki niej klient może uwolnić się od zobowiązań w firmach chwilówkowych i odpowiedzialnie zarządzić swoim zadłużeniem.

Akcja jest wspierana nowymi spotami reklamowymi w mediach ogólnopolskich i lokalnych, w tym telewizji, prasie i internecie. Kreację kampanii telewizyjnej przygotowała krakowska agencja Opus B, za kreację BTL i internet odpowiada AdHeads. Media zostały zakupione przez dom mediowy OMD. Kampania rusza na początku kwietnia i potrwa do połowy maja.

Odpowiedzialne pożyczanie

Provident Polska otrzymał nagrodę Finansowa Marka Roku 2014 przyznawaną za szczególne osiągnięcia w promowaniu standardów produktów finansowych. Firma została doceniona za stworzenie przejrzystej i bezpiecznej oferty pożyczkowej dla klientów indywidualnych i mikroprzedsiębiorców.

Firma będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, została sygnatariuszem Rady Reklamy. Od tej pory każdy przekaz reklamowy firmy zostanie poddany ocenie, a zatwierdzony przez Komisję Etyki Reklamy spoty otrzymają certyfikat oraz zielone światło do publikacji. To jeden z pierwszych kroków podjętych w kierunku samoregulacji rynku produktów finansowych.

Dodaj komentarz

Back To Top