Trend Micro intensywnie inwestuje w Polsce i powołuje nowego dyrektora regionalnego ds. sprzedaży

Trend Micro, globalny lider w dziedzinie oprogramowania i rozwiązań bezpieczeństwa IT, poinformował dziś o przekształceniu swojego warszawskiego biura w centralę regionalną dla Europy Środkowo-Wschodniej oraz zwiększeniu inwestycji w rozwój nowych oddziałów w tym regionie. Michał Jarski, który został nowym dyrektorem regionalnym ds. sprzedaży, będzie czuwał nad rozwojem działalności firmy w tej części Europy.

Firma Trend Micro poinformowała o planach zintensyfikowania inwestycji w rozwój nowych oddziałów w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowe biura mają powstać w Czechach, na Węgrzech oraz w rejonie Morza Adriatyckiego. W ramach nowej polityki warszawski oddział firmy stanie się centralą regionalną firmy.

„Nasze plany inwestycyjne są powiązane z sytuacją makroekonomiczną i geopolityczną. Europa Środkowo-Wschodnia ma tutaj duże znaczenie, ponieważ gospodarki krajów z tego regionu stają się coraz ważniejszymi graczami w skali europejskiej i globalnej. Polska jest bardzo perspektywicznym krajem z powodu wzrostu gospodarczego przewyższającego inne kraje Unii Europejskiej” – mówi Patrick Dalvinck, Vice President Continental Europe, Trend Micro. Doświadczenie i globalna skala działalności Trend Micro umożliwiają firmie dostarczanie kompletnej oferty zabezpieczeń IT dla wszystkich sektorów rynku. „Współczesne zagrożenia są tak dynamiczne i wszechobecne, że jedynie zespół specjalistów oraz narzędzia umożliwiające szybkie wykrywanie i reagowanie na incydenty mogą zapewnić ochronę instytucjom publicznym, przedsiębiorstwom i użytkownikom końcowym” – dodaje Patrick Dalvinck.

Nowe inwestycje, nowy dyrektor ds. sprzedaży

Jako nowy dyrektor regionalny ds. sprzedaży, Michał Jarski będzie odpowiedzialny za rozwój działalności Trend Micro w Europie Środkowo-Wschodniej. Michał Jarski pracuje w branży IT od 15 lat i zajmował już szereg stanowisk kierowniczych, odpowiadając za politykę technologiczną i sprzedażową w organizacjach sektora IT. Jarski był dyrektorem regionalnym Ruckus Wireless, Check Point Software Technologies oraz Internet Security Systems (firma przejęta przez IBM w 2006 r.). Do jego kompetencji należało m.in. zarządzanie relacjami z kluczowymi klientami i partnerami strategicznymi oraz wprowadzanie firm high-tech na rynek polski i wschodnioeuropejski.

„Miło mi powitać Michała Jarskiego w zespole Trend Micro. Jestem przekonany, że powołanie go na stanowisko regionalnego dyrektora ds. sprzedaży pozwoli nam skutecznie zrealizować nasze plany inwestycyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Polska jest dla nas bardzo ważnym i perspektywicznym rynkiem, więc decyzja o przekształceniu naszego warszawskiego biura w centralę regionalną była dla nas naturalnym krokiem na drodze do wzmocnienia pozycji Trend Micro i rozwoju sprzedaży w tej części Europy” – komentuje Patrick Dalvinck, Vice President Continental Europe, Trend Micro.

„Strategia rozwoju Trend Micro w Europie Środkowo-Wschodniej zakłada długoterminowe inwestycje w regionie. Widzimy wielki potencjał tkwiący w tym rynku związany z ważnymi zmianami w strategiach zarządzania systemami IT, takimi jak outsourcing, wirtualizacja i wykorzystywanie chmury obliczeniowej. Trendy te zbiegają się w czasie ze zmianami geopolitycznymi oraz pojawieniem się nowych rodzajów zagrożeń generujących ryzyko dla działalności przedsiębiorstw, organizacji i instytucji publicznych. Jedynie systemy zabezpieczeń Trend Micro są w stanie zaoferować skuteczną odpowiedź na wyzwania związane ze współczesnymi strategiami operacyjnymi IT. Dlatego też chcemy zwiększyć naszą obecność na rynku, wzmocnić pozycję naszych partnerów handlowych oraz stworzyć silny zespół regionalny Trend Micro. Chcemy być postrzegani jako prawdziwy lider rynku i dostawca zabezpieczeń, którym ufają nasi klienci” – mówi Michał Jarski, Dyrektor Sprzedaży na Europę Centralną i Wschodnią.

Firma poinformowała także, że planom inwestycyjnym i zmianie polskiego oddziału Trend Micro w centralę regionalną towarzyszyć będzie rozbudowa lokalnego zespołu. „W najbliższej przyszłości powiększymy nasz zespół z 10 do 25 pracowników, zatrudniając najlepszych specjalistów – zarówno account managerów pracujących bezpośrednio z klientami, jak i inżynierów dysponujących wysokimi kompetencjami w dziedzinie technologii i biznesu” – dodaje Michał Jarski. Inwestycje w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej mają związek z rosnącym potencjałem tych rynków. Najbliższy rok będzie kluczowy dla realizacji planów firmy.

Dodaj komentarz

Back To Top