Konto osobiste jest dzisiaj najczęściej zakładane i prowadzone bezpłatnie, banki już dawno przestały na nich zarabiać. Takie rachunki są jednak oferowane studentom, bo to młody klient instytucji bankowej traktowany jest jako świetna inwestycja. Chociaż początkowo student jest klientem niezbyt opłacalnym, to w przyszłości będzie stanowić źródło czystego zysku.
Na co liczą banki?
Chociaż na początku student nie jest zbyt dochodowym klientem – zakłada najczęściej darmowe konto dla studenta, to przecież jego sytuacja finansowa już niedługo się zmieni. Weźmy pod uwagę, że celem młodych żaków jest dzisiaj zdobycie wiedzy i doświadczenia, by robić zawrotną karierę zawodową i zarabiać krocie.
Młodzi mają o wiele większą świadomość finansową aniżeli seniorzy. To konto dla studenta jest narzędziem nie tylko do lokowania bieżących środków, ale również oszczędności. Nowi klienci banków doskonale wiedzą, że bank jest najbezpieczniejszą formą ochrony pieniędzy. Nowi klienci wiedzą również, że warto korzystać z innych produktów banku, nie tylko darmowych kont, ale też inwestycyjnych kont oszczędnościowych, lokat czy funduszy inwestycyjnych.
To studenci już niedługo będą wnioskować o kredyty gotówkowe, karty kredytowe czy kredyty hipoteczne. Właśnie tego rodzaju zobowiązania będą dla banków źródłem zysku. Warto więc inwestować w takich klientów nawet kilka lat, by później cieszyć się z ich pełnej lojalności.
Konto dla studenta jako podstawa zarządzania finansami
Konto dla studenta już dawno przestało służyć do przechowywania na takim rachunku środków finansowych. Dzisiaj jest platformą, dzięki której można zarabiać, oszczędzać oraz inwestować „zaskórniaki”.
Co więcej, konto dla studenta umożliwia kontakt z bankiem, pozwala zaciągać kredyty czy zmieniać limity na karcie kredytowej. Co najważniejsze, pozwala na optymalne zarządzanie ulokowanymi pieniędzmi o dowolnej porze dnia i nocy, w dowolnym miejscu na świecie. Bankowość mobilna sprawia, że dostęp o konta online możliwy jest za pośrednictwem telefonu.
Aktualna sytuacja młodych klientów banku
Czy wiesz, że już 58% Polaków w grupie wiekowej 18-24 lata posiada konto w banku? Większość z nich korzysta z rachunków internetowych. Najczęściej konto dla studenta jest darmowe, ale okazuje się, że koszty nie są priorytetem przy wyborze produktu konkretnego banku. Coraz częściej liczy się jakość obsługi oraz dodatkowe bonusy. Za to studenci są w stanie zapłacić.
Wciąż rozwija się nowoczesna bankowość. Studenci chętnie korzystają z innowacyjnych rozwiązań i wykazują zainteresowanie wszelkimi technologicznymi nowinkami. To zresztą dlatego Polska jest pionierem, biorąc pod uwagę wykorzystanie najnowszych narzędzi w ramach bankowości mobilnej.
Prognozy na przyszłość
To młodzi są przyszłością, jeśli pod uwagę weźmiemy dochodową działalność instytucji bankowych. Żadna inna grupa nie wykazuje tak dużego zaufania względem produktów banków. Seniorzy nadal wolą trzymać oszczędności w domowej skarbonce. Dzięki studentom bankowość będzie mogła się rozwijać. Prognozuje się, że rozwój ten będzie zakładać raczej pośrednią niż bezpośrednią komunikację z pracownikami banków. Już teraz zamyka się zresztą coraz większą liczbę tradycyjnych oddziałów banków.