Formy kredytu na samochód/ Kredyt na nowy samochód

Okazuje się, że kredyt samochodowy to dzisiaj coraz chętniej wykorzystywana forma finansowego wsparcia w celu nabycia pojazdu mechanicznego. Banki oferują tego rodzaju zobowiązanie, bo jest na nie popyt. Co więcej, potencjalni kredytobiorcy mają do wyboru różne warianty takich produktów. Sprawdź te, które są priorytetem.

Kredyt samochodowy dla osoby prywatnej

Banki oferują kredyty samochodowe dla różnych grup potencjalnych odbiorców. Są to na tyle elastyczne formy zobowiązań, że mogą z nich korzystać praktycznie wszyscy, którzy tylko wykazują odpowiednią zdolność kredytową. W tej grupie znajdują się także osoby prywatne. Kredyt na nowy samochód nie jest więc dostępny tylko dla firm, tak jak w przypadku leasingu. Z takiego zobowiązania można skorzystać, generując dochody z tytułu różnych źródeł, w tym umowy o pracę, zlecenie, o dzieło czy świadczeń, na przykład emerytury bądź renty.

To szansa dla wszystkich tych, którzy chcą nabyć auto w celach prywatnych, a niekoniecznie w celu zasilenia samochodowej floty w przedsiębiorstwie. Weźmy pod uwagę, że wartość przeciętnego samochodu, który porusza się po polskich drogach to około 30 000 złotych. Nie każdego stać na to, by nabyć je za oszczędności.

Kredyt na nowy samochód dla firm

Kredyt na nowy samochód jest też alternatywą dla dobrze znanego leasingu. Z takiego zobowiązania mogą korzystać też firmy. Kredyt wybiorą szczególnie ci przedsiębiorcy, którym zależy, by pojazd mechaniczny od razu stał się własnością firmy. Tylko wtedy można z niego swobodnie korzystać, na przykład wypożyczając. W razie niepowodzenia finansowego można samochód sprzedać, pozostając dalej w pełni wypłacalnym.

Warto zwrócić uwagę, że kredyt na nowy samochód to dla firm szansa na skorzystanie z dodatkowych bonusów. Banki oferują atrakcyjne ubezpieczenia, zniżki na paliwo czy darmowe serwisowanie pojazdu. W skali roku można mówić więc o sporych oszczędnościach. Część miesięcznej raty można również „wrzucać” w koszty prowadzonej działalności, dzięki czemu odprowadzany podatek jest niższej wartości.

Kredyt na nowy samochód

Banki umożliwiają kredyt na nowy samochód. Ten może pochodzić z salonu. Taka opcja dostępna jest zarówno prywatnym kredytobiorcom, jak i firmom. To klient banku wybiera auto i wskazuje źródło jego pozyskania. Warto wiedzieć, że instytucje bankowe bardzo często współpracują z najlepszymi salonami samochodowymi, dealerami czy komisami, dzięki czemu kredytobiorca może cieszyć się najlepszymi warunkami cenowymi.

Kredyt na używany samochód

Nowe auto nie jest jednak koniecznością. Samochód może pochodzić też z komisu używanych pojazdów mechanicznych albo nawet od prywatnego właściciela. Banki nie wymagają faktury potwierdzającej nabycie auta, ale wystarczająca jest w tym przypadku tradycyjna umowa kupna-sprzedaży. Dzięki temu kredytobiorca ma o wiele większy wybór w kwestii auta, które spełni jego wszystkie potrzeby.

Dodaj komentarz

Back To Top