Warunki, które trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę

Pożyczka gotówkowa to forma wsparcia cieszącą się stale rosnącą popularnością. Wynika to głównie z szybkiej obsługi klientów przez firmy, które prowadzą tego typu działalność. Dodatkowy zastrzyk gotówki zazwyczaj okazuje się potrzebny niespodziewanie – zepsuty samochód, zalane mieszkanie i mamy problem, chyba że skorzystamy z usług prawdziwych specjalistów. Ze względu na wygodę i szybkość równie chętnie o pożyczkę ubiegają się mikro, małe oraz średniej wielkości przedsiębiorstwa w całej Polsce. Prowadząc własną działalność, tak jak w innych życiowych sytuacjach szybka pomoc finansowa często okazuje się najlepszym, najłatwiejszym i najszybszym rozwiązaniem. Aby z niego skorzystać trzeba jednak spełniać określone warunki.

– Polacy wciąż chętnie decydują się na otwieranie własnego biznesu. Dla jednych to forma ucieczki od etatu w korporacji, a dla innych sposób na polepszenie swojej sytuacji na dzisiejszym trudnym rynku pracy. Jak grzyby po deszczu wyrastają mikro, małe oraz średniej wielkości przedsiębiorstwa, w dużych miastach modne jest powracanie do kultury rzemieślnictwa i fachu np. szewca lub zegarmistrza. Młode biznesy są często związane z pracą w sieci – usługi internetowego PR-u, obsługi social media lub copywritingu to wciąż nisza, w której jest dużo miejsca dla aspirujących przedsiębiorców. – wymienia specjalista TISE, grupy banku Credit Cooperatif specjalizującej się m.in. w pożyczkach dla firm w województwie łódzkim – Pożyczki są wygodne, a przede wszystkim bardzo szybkie, zarówno w uzyskaniu, jak i spłacie. Jednak tak jak w przypadku każdej innej formy dofinansowania trzeba spełnić określone warunki, konieczne, jeśli decyzja o przyznaniu pieniędzy ma być pozytywna. – zastrzega.

Wybierając pożyczkodawcę warto dokładnie zorientować się, czy mamy do czynienia z rzetelną i profesjonalną firmą, która działa w naszym województwie, a jej usługi dotyczą firm takich jak nasza (np. specjalizują się w pożyczkach dla mikro firm, a my właśnie tego typu działalność prowadzimy).

Wnioskując o przyznanie pożyczki zawsze należy przedstawić doradcy finansowemu dokumenty, na podstawie których będzie on w stanie określić zdolność kredytową klienta – najczęściej jest to zaświadczenie o dochodach za okres wymagany przez pożyczkodawcę np. 3 – 6 miesięcy (nie powinno nas zdziwić, jeżeli będzie on jeszcze dłuższy). Od firmy wymaga się także dostarczenia dokumentów statutowych, czyli wszystkich aktów prawnych regulujących strukturę organizacyjną i sposób działania firmy oraz dotyczących zabezpieczenia. W przypadku tych ostatnich najczęściej jest to weksel własny in blanco pożyczkobiorcy, poręczenie osób fizycznych i prawnych, hipoteka na nieruchomości itd.  Celem pożyczki musi być np. zakup, budowa lub modernizacja obiektów produkcyjno-handlowo-usługowych, zakup nowych albo używanych maszyn i urządzeń, w tym środków transportu związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Środki uzyskane za pomocą pożyczki nigdy nie mogą być wykorzystane do finansowania spłaty zobowiązań pożyczkobiorcy. Przede wszystkim starając się o pożyczkę nie możemy figurować w żadnym rejestrze dłużników – poza tym często wykazanie tego stosownym dokumentem jest konieczne w uzyskaniu dofinansowania. Co za tym idzie, uzyskane środki nie mogą zostać przeznaczone na spłatę jakichkolwiek zobowiązań. W celu identyfikacji klienta oraz późniejszego przekazania środków przez bank konieczne jest posiadanie i przedstawienie firmowego numeru konta bankowego.

Po dostarczeniu wszystkich dokumentów pożyczkodawca podejmuje decyzję o przyznaniu dofinansowania. W przypadku pozytywnego wyniku sporządza umowę, którą muszą podpisać obie strony, następnie wysyła pieniądze na nasze konto oraz przyjmuje ustalone spłaty rat pożyczki.

Dodaj komentarz

Back To Top