Szybka spłata pożyczki

Wzięcie pożyczki pozabankowej zazwyczaj jest bardzo szybkim i łatwym procesem. Wszystko się podoba do momentu spłaty zobowiązania, która może przysporzyć problemów. Nie jest to jednak regułą i sama spłata również może być szybka i łatwa. Wystarczy, że będziemy postępować zgodnie z pewnymi regułami.

Okres spłaty najważniejszym punktem

Jednym z najczęstszych błędów i jednocześnie najpoważniejszych jest dobór okresu spłaty pożyczki. Składając wniosek o pożyczkę online istotną sprawą, często najważniejszą jest kwota pożyczki. Niestety nie przykładamy wagi do okresu spłaty zobowiązania, a nieodpowiedni czas spłaty może nasz słono kosztować. Może to dotyczyć i zbyt krótkiego okresu przy wysokich sumach i zbyt długiego przy niskich sumach. Pożyczając 1000 zł. na kilkanaście dni, możemy mieć problem ze spłatą tej kwoty w tak krótkim czasie, co może doprowadzić do przedłużenia okresu spłaty, albo do zaległości spłaty, a następnie do wezwań do spłaty i sprawy windykacyjnej, czyli do poniesienia jeszcze większych kosztów. Natomiast pożyczając 200zł. na kilkadziesiąt dni możemy zapomnieć o terminie spłaty, co prowadzi do tego samego, czyli jeszcze większych kosztów.

Dopasowany termin spłaty

Jeśli pożyczamy dużo na krótko, możemy nie wyrobić się ze spłatą, jeśli natomiast pożyczymy mniej na dłużej, to możemy zapomnieć o spłacie. Jeden i drugi przypadek sprowadza się do kolejnych opłat pożyczki online. Jak nie znaleźć się w takiej sytuacji? Przy wyborze terminu zwrotu pożyczki, warto dać sobie trochę rezerwy, czyli zachować kilka dni na wszelki wypadek. Przy pożyczce online wybrać warto czas optymalny na zwrot, czyli 30 dni. Pamiętać jednak trzeba o tym, że im więcej pożyczamy, tym lepiej jest wybrać dłuższy okres spłaty, ale nie za długi! Przy tym zawsze można skorzystać z opcji wcześniejszej spłaty pożyczki, zmniejszając przy tym całkowitą kwotę spłaty o odsetki z pozostałych dni.

Spłata w dniu wypłaty

Zazwyczaj wszystkie opłaty wykonujemy w dniu, gdy na nasze konto przypływają pieniądze z wypłaty. To najprostszy sposób na regularne opłacanie rachunków, jak również pożyczek. Wystarczy, że przy wyborze kwoty pożyczki online, termin spłaty wybierzemy na datę  niedługo po dacie  naszej wypłaty. Możemy też ustawić sobie przelew z konkretną datą, aby o tym nie zapomnieć.

Dodatkowe pieniądze

Nie raz się zdarzyło, że niespodziewanie na naszym koncie pojawiła się dodatkowa kasa. Premia, dodatkowe zlecenie, czy pożyczone pieniądze znajomemu. Możemy to wykorzystać przy spłacie pożyczki online. Być może ten zastrzyk gotówki może pokryć naszą pożyczkę w całości, albo przynajmniej w większym stopniu, a resztę możemy samo dopłacić. Jeśli mamy taką możliwość, to warto z niej skorzystać, aby jak najszybciej pozbyć się zadłużenia. Im szybciej uregulujemy należność wobec pożyczkodawcy, tym więcej możemy zaoszczędzić na odsetkach.

Dodaj komentarz

Back To Top