Najlepsze książki i wydawnictwa z zakresu podatków

Tematyką podatków interesują się nie tylko osoby pracujące na co dzień w księgowości, ale także przedsiębiorcy, osoby planujące założyć swój własny biznes czy pasjonaci ekonomii. W sieci możemy znaleźć mnóstwo porad na temat wypełniania formularzy rocznych PIT-ów, ale to tylko jedno z tysięcy zagadnień, jakie związane są z podatkami. Na jakie książki i wydawnictwa postawić, by poznać temat głębiej?

Sprawdzeni autorzy

Gdy szukamy fachowych książek i podręczników na temat podatków, prawa, ekonomii czy marketingu, powinniśmy brać pod uwagę tylko pozycje napisane przez prawdziwych specjalistów. O ile ogólnikowe porady na temat wnętrzarstwa, stworzone przez architekta-amatora, nie mogą nam raczej zaszkodzić, to błędne porady związane z podatkami owszem. Nie warto zatem szukać literatury w marketach czy sieciówkach. W Internetowej Księgarni Ekonomiczno-Prawniczej z Wrocławia na przykład, możemy znaleźć szeroką ofertę fachowej literatury branżowej. Książki podzielone są na kategorie, a już same ich tytuły wskazują na rzeczowe podejście do tematu.

Pozycje dla przedsiębiorców

Przygotowaliśmy opis dwóch książek z zakresu podatków, które szczególnie przykuły naszą uwagę. „Jednolity Plik Kontrolny. Praktyczny Poradnik. Wydanie 2” autorstwa Radosława Kowalskiego w szeroki sposób opisuje zmiany systemów finansowo-księgowych w firmach. JPK zmienia obowiązki firm wobec fiskusa. Obecnie obowiązuje to tylko dużych przedsiębiorców, jednak już od stycznia przyszłego roku Jednolitym Plikiem Kontrolnym objęte zostaną także małe i średnie firmy. Książka zawiera nie tylko tekst ordynacji podatkowej, ale daje praktyczne porady na temat wdrażania nowych rozwiązań na przykładzie firm informatycznych. Książka została wydana przez wydawnictwo Infor PL S.A. Kolejna książka to „Zwolnienia w zakresie podatku od towarów i usług. Komentarz 2016” autorstwa Dagmary Dominik, Krzysztofa Lasińskiego-Suleckiego i Jerzego Martini. Pozycja została wydana przez Wolters Kulwer S.A. Pozycja ta dedykowana jest głównie doradcom podatkowym, jednak z pewnością zainteresuje także osoby zajmujące się księgowością i rachunkowością na co dzień. Książka szeroko opisuje poszczególne zwolnienia wynikające z prawa polskiego i unijnego.

Pozycje dla osób prywatnych

Ciekawą pozycją dla osób zainteresowanych podatkami jest książka pod tytułem „Egzamin na doradcę podatkowego po zmianach w 2016 roku. Testy kazusy” autorstwa Barbary Dąbrowskiej. Zawiera ona pytania i odpowiedzi do egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego po zmianach z początku roku 2016. Książka wydana przez Wydawnictwo Wiedza i Praktyka może być nie tylko materiałem edukacyjnym dla zainteresowanych egzaminem, ale także dla osób, które chcą usystematyzować swą wiedzę na temat podatków. Pracownikom kadr z pewnością przyda się z kolei książka Ewy Galewskiej „Składki na ubezpieczenia społeczne i podatki w umowie o dzieło” wydawnictwa DIFIN. Szeroko omawia różnice między umową o dzieło a innymi formami zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Back To Top