Czym są pożyczki społecznościowe?

Pieniądze można pożyczyć nie tylko od banku lub firmy pożyczkowej, ale również od osób prywatnych, nie tylko od swojej rodziny czy znajomych. Właśnie na tej zasadzie polegają pożyczki społecznościowe, które dzisiaj cieszą się dużym zainteresowaniem także w Polsce.

Pożyczki społecznościowe, czyli inaczej social lending są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii. W Polsce zaczęły być dostępne w 2008 roku i od tego czasu liczba użytkowników portali umożliwiających zaciąganie pożyczek tego rodzaju stale rośnie.

Pożyczka społecznościowa – co to jest?

Pożyczkami społecznościowymi nazywa się specjalne transakcje, które zawierane są pomiędzy osobami fizycznymi za pomocą przeznaczonych do tego celu portali internetowych dostarczających odpowiednie narzędzia. Pożyczkę otrzymuje się wobec tego nie od instytucji, ale od innych użytkowników, którzy chcą udzielać pożyczek i na tym zarabiać. W konsekwencji pożyczka społecznościowa udzielana jest również na nieco innych zasadach.

Jak można otrzymać pożyczkę społecznościową?

Zaletą tego rodzaju pożyczek jest ich łatwa dostępność oraz możliwość samodzielnego określenia ich parametrów. Gdy interesuje cię pożyczka społecznościowa, możesz określić nie tylko jej wysokość i termin spłaty, ale również oprocentowanie. Oczywiście, znalezienie osoby zainteresowanej pożyczeniem pieniędzy na niski procent nie jest już tak łatwe jak wtedy, gdy zaproponuje się wyższy. – mówi nam przedstawiciel z firmy Getbucks

Pierwszym krokiem do uzyskania pożyczki jest dokonanie rejestracji na serwisie pożyczek społecznościowych – należy przy tym przejść również odpowiednią weryfikację, ponieważ jako zweryfikowany klient łatwiej o pożyczkodawców. Następnie wystawiasz własną ofertę i czekasz, aż zgłoszą się do ciebie użytkownicy zainteresowani pożyczeniem ci pieniędzy.

Czy pożyczka społecznościowa to zawsze dobry wybór?

Jeżeli interesują cię tanie, elastyczne i łatwo dostępne pożyczki, to dobre rozwiązanie. To także sposób na zarobek dla pożyczkodawców. Gdy jednak jako pożyczkobiorca zależy ci na szybkości, wtedy lepszym wyborem będzie zwykła chwilówka czy inna pożycza pozabankowa.

Dodaj komentarz

Back To Top